Yeni Zelanda ve Avustralya Heyetleri Anzak Günü’nde Gelibolu’ya Geliyor

Yeni Zelanda ve Avustralya heyetleri her yıl 25 Nisan günü gerçekleştirilen Anzak Günü için Gelibolu’ya gelecek. Son iki yıldır salgın sebebiyle gerçekleştirilemeyen anma törenleri, bu sene tekrar düzenlenmeye başlayacak. Bu sene gerçekleştirilecek törende Şarapnel Vadisi, Beach Mezarlığı, Twelve Tree Copse Mezarlığı ve Yeni Zelanda Anıtı ziyaret edilecek.

25 Nisan günü gerçekleştirilecek törene Yeni Zelanda Gaziler Bakanı Meka Whaitiri katılacak. Meka Whatiri, “Yeni Zelanda ve Avustralyalı yetkilileri, Gelibolu’da Anzak Günü’nü bir kez daha anmak üzere bizi bir kez daha bir araya getirebilmek için Türk yetkililerle üstlendikleri ortak çalışmayı kabul etmiştir. Gelibolu’da güvenli ve saygılı bir şekilde anmamızı gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullanmıştır.

Törenler, Türkiye’nin Covid-19 rehberliği kapsamında gerçekleştirilecek ve katılımcılar uygun halk sağlığı önlemlerini almaya teşvik edilecektir.

Kaynak: rnz.co.nz

Ayrıca Kontrol Et

57. ALAY’IN TEKİRDAĞ’DA KURULDUĞU ALAN TESPİT EDİLDİ

Birinci Dünya Savaşı’nın en kanlı çarpışmalarının yaşandığı Çanakkale Muharebeleri sırasında büyük kahramanlık gösteren ve kendisinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.