“İngiliz, Türk, Alman ve Fransız Perspektifinden 18 Mart 1915 Boğaz Muharebesi” Adlı Video Konferans Yayınlanacak

The Gallipoli Association ve Çanakkale Savaşları Enstitüsü ortaklığında yapılacak olan “İngiliz, Türk, Alman ve Fransız Perspektifinden 18 Mart 1915 Boğaz Muharebesi” adlı video konferans yayınlanacağına dair duyuru yapıldı.

18 Mart 1915 Çanakkale Boğaz Muharebesi’nin 107. yıl dönümü faaliyetleri kapsamında yayınlanacak olan video konferansta 18 Mart Boğaz muharebesine katılan devletleri temsilen ünlü İngiliz tarihçi Stephen CHAMBERS, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim üyesi ve Çanakkale Savaşları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Murat KARATAŞ, Alman araştırmacı ve tarihçi Albay Klaus WOLF ve ünlü Fransız gazeteci-tarihçi Sylvain FERREIRA, 18 Mart gününü dört farklı bakış açısıyla değerlendirilecek.

Video konferans, İngilizce – Türkçe altyazı desteği ile 17 Mart 2022 akşamı Türkiye saatiyle 20.00, Almanya ve Fransa saatiyle 18.00, İngiltere saatiyle 17.00’de Çanakkale Savaşları Enstitüsü’nün YouTube kanalında yayınlanacaktır.

Ayrıca Kontrol Et

Anafartalar Zaferi’nin 107’nci Yıl Dönümü Töreni Gerçekleştirildi

Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda gerçekleşen tören, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Avustralya Askeri Ataşesi Albay Benjamin Esler, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.