Çanakkale Kahramanlar Albümü Kitap Tanıtım Galası Gerçekleştirildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bütçe desteği ile Çanakkale Şehit ve Gazi Aileleri Derneği tarafından “Çanakkale Kahramanlar Albümü Kitap Tanıtım Galası” düzenlendi.

Çanakkale Deniz Polisevi’nde gerçekleştirilen ön gösterime; Vali İlhami AKTAŞ ve eşi Songül AKTAŞ, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU,  Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT, İl Emniyet Müdürü Faruk KARADUMAN, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin SARUHAN, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat YILMAZ, İl Müftüsü Şükrü KABUKÇU, AK Parti İl Başkanı Naim MAKAS, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ali Tuğrul YILDIRIM, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, sendika başkanları, aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin aileleri katılmıştır.

Çanakkale Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Gülşen UZ tarafından gerçekleştirilen açılış konuşmasının ardından, Çanakkale şehitlerinin hayatlarının anlatıldığı uzun metrajlı belgesel film gösterimi, Kahramanlar Albümünün görselleri, 1950’den 2022’ye Kahramanlar isimli belgeselin gösterimi ve son olarak Kore Gazilerinin Kore Savaşı’na dair yaşadıklarını anlatan belgesel film izlendi.

Vali İlhami AKTAŞ VE AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU tarafından gerçekleştirilen konuşmanın ardından, Çanakkale Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Gülşen UZ, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesine gönderilmek üzere AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU’na Kahraman Albümü takdim etti.

Gala sonunda Vali İlhami AKTAŞ ve protokol üyeleri tarafından galaya katılan tüm şehit ve gazi ailelerine hediye verildi.

Ayrıca Kontrol Et

Anafartalar Zaferi’nin 107’nci Yıl Dönümü Töreni Gerçekleştirildi

Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda gerçekleşen tören, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Avustralya Askeri Ataşesi Albay Benjamin Esler, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.