Perşembe , Nisan 9 2020
Anasayfa / Haber / 9 Ocak 1916 – ‘Son Kale’ Çanakkale’nin Düşmediği Gün

9 Ocak 1916 – ‘Son Kale’ Çanakkale’nin Düşmediği Gün

Çanakkale muharebe sahasında bir çok çalışmaya imza atan ve geçmişin bıraktığı emanetlere gözü gibi bakan ve aynı zamanda 2020 Yılında da yeni projeler üzerinde çalışmalarını sürdüren Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı bu sene de 9 Ocak 1916 Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü Yılını Şehit ve Gazilerimizi onurlandırarak, coşkuyla kutladı!

Tören, geçtiğimiz sene de olduğu gibi Tarihi Alan Başkanı Sayın İsmail Kaşdemir’in öncülüğünde Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın Seddülbahir Mevkisinde oluşturduğu özel bir organizasyonla Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Ahmet Misbah Demircan, Çanakkale Valisi Sayın Orhan Tavlı, Millî Savunma Bakanlığından Albay Sayın Erhan Altunok, il protokolü ile gazilerimiz ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

Askeri bando eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın sonrasında protokol konuşmaları, Mehteran Takımı gösterisi, Seddülbahir Köyü camisinden o dönemde camilerden karşılıklı okunduğu gibi çifte sela okunması, bütün şehitlerimiz için Kur-an Tilaveti ve duanın ardından konuklara ikramlarda bulunuldu.

Tören sonrası Zafer’in 104. yılına özel, günün anlam ve önemine yakışır bir özenle TRT sanatçılarının hazırlamış olduğu “Bir Diriliş Destanı ÇANAKKALE” adlı Türk Halk Müziği Konseri akşam saat 19.30’da ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ayrıca Kontrol Et

Sempozyum, Salgın Nedeniyle Ertelendi!

Kamuoyu Duyurusu Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi işbirliğinde 16-18 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir