Anafarta Dergisi’nin 2019 Kış Sayısı Okuyucusuyla Buluştu!

Çanakkale Savaşları Enstitüsü  tarafından yayına hazırlanan Anafarta’nın 2019 Kış Sayısı yayınlandı.

Birçok uzman, araştırmacı ve akademisyenin Çanakkale Muharebeleri ve askeri tarih konularına dair kalem oynattığı Anafarta,  bu sayısında da birçok özel konuyu sayfalarına taşıdı.  Çanakkale Muharebeleri sırasında askerlerin cepheye sevkinde, yaralı naklinde, dinlenme alanlarında vb. geri hizmet faaliyetlerinde önemli bir rol üstlenen çayhaneler; cephede muharebe ortamını ve yaşam şartlarını zorlaştıran ve her iki taraf için yeni kararlar almayı gerekli kılan kış mevsimi;  Esat Paşa ve Mustafa Kemal arasındaki ilişkiye yeni bir boyut kazandıracak olan bir mektup; Conkbayırı’nda yükselen Yeni Zelanda Anıtı’nın tarihsel serüveni; Muavenet-i Milliye kahramanlarından Abdullah oğlu Süleyman’ın hikâyesi; Çanakkale Cephesi’nde veliaht Yusuf İzzettin Efendi ile Harbiye Nazırı Enver Paşa arasında yaşanıp yaşanmadığı tartışmalı olan “kavga” konusu, Çanakkale Muharebeleri’nin zayiat tespiti; kaybolan subayları arama faaliyetleri ve daha birçok konu Anafarta’nın kış sayısında siz değerli okuyucularıyla buluşuyor.

2019 yılının Kasım ayıyla birlikte yayın hayatında bir yılı geride bırakan Anafarta, 2020 yılı Mart ayında yayınlanacak olan sayısı için çalışmalarını sürdürüyor. Okuyucular üç ayda bir defa yayınlanan dergiye, seçkin kitapçılar ve www.canakkalestore.com sanal mağazasından ulaşabilmektedir.

Görsel ve Metin Kaynak: Çanakkale Savaşları Enstitüsü, Anafarta Dergisi

Ayrıca Kontrol Et

57. ALAY’IN TEKİRDAĞ’DA KURULDUĞU ALAN TESPİT EDİLDİ

Birinci Dünya Savaşı’nın en kanlı çarpışmalarının yaşandığı Çanakkale Muharebeleri sırasında büyük kahramanlık gösteren ve kendisinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.