Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Fotoğraf Maratonu Başlıyor!

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteği ile “Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Fotoğraf Maratonu” 13-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Tarihi Alan’da düzenlenecektir. Bu yarışma ile Çanakkale Deniz ve Kara Savaşları’nın yaşandığı coğrafyanın tarihi, kültürel, manevi değerleri ile doğal dokusunun tanıtılması ve gelecek kuşakları aktarılması amaçlanmıştır.

Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Fotoğraf Maratonu, Çanakkale Savaşları’nın geçtiği Tarihi Alan içerisindeki şehitlikler, abideler, anıtlar, heykeller, müzeler, kaleler, savaş sahası, koylar, tarihi ve doğal alanların yer aldığı 33.500 hektarlık alanda gerçekleştirilecektir. Bu alan içerisinde Eceabat ilçe merkezi, Alçıtepe, Behramlı, Bigalı, Büyükanafarta, Kilitbahir, Kocadere, Küçükanafarta ve Seddülbahir köylerinin yerleşim alanlarıyla birlikte Yalova, Kumköy, Beşyol ve Yolağzı köylerinin yerleşim alanı dışındaki gayri meskûn alanlar yer almaktadır.

Yarışma; Dijital (Sayısal) Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraf olarak tek bölümlü olacak şekilde tüm fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir. Maratona katılım ücretsiz olup, kayıtlar 13 Mayıs 2022 Cuma günü saat 09.00’da Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın Eceabat İsmetpaşa Mahallesi Çamburnu Mevkiinde bulunan ek hizmet binasında “Katılım Başvuru Formu” doldurularak yapılabilecek ve kayıtlar yarışmanın son günü olan 15 Mayıs 2022 Pazar günü saat 12.00’da sonuçlanacaktır.

20 Mayıs 2022 tarihinde açıklanan sonuçlar sonucunda birinciye TFSF Altın Madalya+10.000 TL, ikinciye TFSF Gümüş Madalya+6000 TL, üçüncüye TFSF Bronz Madalya+4000 TL ödül verilecektir. Ayrıca üç kişiye TFSF Mansiyon ödülü olarak 2000 TL, Seyit On Başı Kurum Özel Ödülünü kazanan kişiye 3000 TL, Jüri Özel Ödülünü kazan kişiye 2000 TL ve son olarak fotoğrafı sergilenecek 30 kişiye de 300 TL ödül verilecektir.

Detaylar için ayrıca bakınız; https://catab.ktb.gov.tr/Eklenti/91662,2022-018-sartnamepdf.pdf?0

Ayrıca Kontrol Et

57. ALAY’IN TEKİRDAĞ’DA KURULDUĞU ALAN TESPİT EDİLDİ

Birinci Dünya Savaşı’nın en kanlı çarpışmalarının yaşandığı Çanakkale Muharebeleri sırasında büyük kahramanlık gösteren ve kendisinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.