İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot Eğitimi Çanakkale’de!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından TR-İHA-E-40 Belge numarasıyla yetkili olan Skyview Havacılık Çanakkale’de Eğitim Verecek!

Eğitimleri SHGM müfredatına uygun şekilde ve sektörde uzmanlaşmış eğitmenler tarafından yapılacak. Eğitimde herhangi bir kontenjan bulunmayan eğitim sistemleri sayesinde planlanan eğitime gerekli kriterleri sağlayan herkes katılabilir halde olacak. Sektörde bulunan firmalar, çalışanlar ve isim yapmış kişilerle tanışma imkanı sunuluyor. Ayrıca eğitim tamamlanıp belge sahibi olduktan sonra da irtibat kurulmaya devam edebilir olacaksınız. Cep kullanımı sertifikası yanında a4 boyutunda karton sertifika ve R/T telsizle haberleşme belgesi veriliyor. R/T telsizle haberleşme belgesi havaalanlarına 9km yarıçapı olan uçuşlarda zorunlu bir belgedir ve bu eğitimlerini tamamlayan katılımcılara veriliyor.

İHA0 eğitimini alarak belgesini alan bir katılımcı ilerleyen dönemde İHA1’e geçmek isterse eğitime iki sınıf arasındaki farkı ödeyerek katılım sağlayabiliyor ve belgesini alabiliyor.

FPV drone ekibimiz ile tanışmak isteyen FPV drone’lara merakı olan , FPV drone atölyelerinde kendini geliştirmek ve bir FPV drone pilotu olmak isteyen katılımcılara için çözümler sunuluyor .

Ayrıca SHGM tarafından belirlenen eğitim müfredatına ek olarak pratik uçuş eğitimi , DJI GO4 uygulaması detaylı incelemesi ile talep eden kursiyerlere farklı bir plan program dahilinde P3d Simulatör’de Boeing , Airbus uçuş eğitimleri verilecektir. Bu eğitimler müfredata ek olarak verilecek eğitimlerdir ve ekstra ücret alınmayacaktır.

Eğitim müfredatı ve ders konuları SHT-İHA talimatnamesine göre hazırlanan ders içerikleri ise şu şekildedir;

  1. İHA Tanımı 
  2. Hava Hukuku ve Sorumlulukları
  3. Hava Aracı, Uçuş Dinamiği ve Uçuş Prensipleri
  4. Meteoroloji
  5. ATC Usulleri ve Havacılık Frezyolojisi
  6. Seyrüsefer ve Operasyon
  7. Kumanda Edilebilir Sistemler
  8. İtki Sistemleri
  9. Aviyonik Sistemler
  10. Bakım ve Onarım

Katılım ve detaylı bilgi için aşağıda bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Et

57. ALAY’IN TEKİRDAĞ’DA KURULDUĞU ALAN TESPİT EDİLDİ

Birinci Dünya Savaşı’nın en kanlı çarpışmalarının yaşandığı Çanakkale Muharebeleri sırasında büyük kahramanlık gösteren ve kendisinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.