Anafarta Dergisi’nin 2020 Yaz Sayısı Okuyucusuyla Buluştu!

Çanakkale Savaşları Enstitüsü tarafından yayına hazırlanan Anafarta’nın 2020 Yaz Sayısı yayınlandı.

Birçok uzman, araştırmacı ve akademisyenin Çanakkale Muharebeleri ve askeri tarih konularına dair kalem oynattığı Anafarta, bu sayısında da birçok özel konuyu sayfalarına taşıdı. Derginin yaz sayısı; Çanakkale Cephesi’nde Susuz Yaz, Maydos Mıntıka Komutanı Mustafa Kemal, Çanakkale Cephesi’nde Salgın Hastalıklar, Cephede Sinsi Bir Düşman: Mikrop, Kırık Bir Mezar Taşının İzinde: Tabip Binbaşı Mehmet İsmail Bey, Kanlısırt’ın Kahramanları, Çanakkale Cephesi’nde Şehit Ailelerine Yapılan Yardımlar, Çanakkale Cephesi’nde Tümen Bandoları, 1915 Yılının Sigara Kartları ile Çanakkale Muharebe Meydanlarında Bir Gezinti, Arşiv Belgeleri Işığında Fransız Denizaltısı Safir’in Batışı, Savaşın Ayak Sesleri: Seddülbahir 3 Kasım 1914 Bombardımanı adlı konu başlıklarıyla siz değerli okuyucularıyla buluşuyor.

Yayın hayatında bir yılı geride bırakan Anafarta, 2020 yılı Eylül ayında yayınlanacak olan sayısı için çalışmalarını sürdürüyor. Okuyucular üç ayda bir defa yayınlanan dergiye, seçkin kitapçılar ve www.anafartadergisi.com sanal mağazasından ulaşabilmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı The New York Times’a Haber Oldu!

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı öncülüğünde başlatılan proje kapsamında, Çanakkale Muharebeleri’nden kalma batık gemiler, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir