Anafarta Dergisi’nin 2020 Yaz Sayısı Okuyucusuyla Buluştu!

Çanakkale Savaşları Enstitüsü tarafından yayına hazırlanan Anafarta’nın 2020 Yaz Sayısı yayınlandı.

Birçok uzman, araştırmacı ve akademisyenin Çanakkale Muharebeleri ve askeri tarih konularına dair kalem oynattığı Anafarta, bu sayısında da birçok özel konuyu sayfalarına taşıdı. Derginin yaz sayısı; Çanakkale Cephesi’nde Susuz Yaz, Maydos Mıntıka Komutanı Mustafa Kemal, Çanakkale Cephesi’nde Salgın Hastalıklar, Cephede Sinsi Bir Düşman: Mikrop, Kırık Bir Mezar Taşının İzinde: Tabip Binbaşı Mehmet İsmail Bey, Kanlısırt’ın Kahramanları, Çanakkale Cephesi’nde Şehit Ailelerine Yapılan Yardımlar, Çanakkale Cephesi’nde Tümen Bandoları, 1915 Yılının Sigara Kartları ile Çanakkale Muharebe Meydanlarında Bir Gezinti, Arşiv Belgeleri Işığında Fransız Denizaltısı Safir’in Batışı, Savaşın Ayak Sesleri: Seddülbahir 3 Kasım 1914 Bombardımanı adlı konu başlıklarıyla siz değerli okuyucularıyla buluşuyor.

Yayın hayatında bir yılı geride bırakan Anafarta, 2020 yılı Eylül ayında yayınlanacak olan sayısı için çalışmalarını sürdürüyor. Okuyucular üç ayda bir defa yayınlanan dergiye, seçkin kitapçılar ve www.anafartadergisi.com sanal mağazasından ulaşabilmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

57. ALAY’IN TEKİRDAĞ’DA KURULDUĞU ALAN TESPİT EDİLDİ

Birinci Dünya Savaşı’nın en kanlı çarpışmalarının yaşandığı Çanakkale Muharebeleri sırasında büyük kahramanlık gösteren ve kendisinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.