Parimpar Tarih ve Çocuk Dergisi’nin Yaz Sayısı Çıktı!

Çanakkale Savaşları Enstitüsü tarafından yayına hazırlanan Parimpar Tarih ve Çocuk Dergisi’nin 2020/Yaz sayısı sizlerle!

Yeni sayının tanıtımı ise şu şekilde;

Tarih ve Çocuk derginiz Parimpar’ın yaz sayısı ile tarihe doğru yolculuğa devam ediyoruz. Bu sayımızda, hepimizin şarkılarını ezbere bildiği, ilginç yüzükleri ve uzun siyah saçlarıyla zihnimizde beliren, çok sevdiğimiz Barış Manço’nun başarı dolu hayatını inceleyeceğiz. İstiklal Marşı’mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u, Bilge ve Kaan’ın yaptığı röportaj ile daha yakından tanıyacağız. Ülkemizin eşsiz güzelliklerinden biri olan Patara Antik Kenti’ni ziyaret edecek ve olimpiyatların tarihsel serüvenini inceleyeceğiz. Bisikletlerin nasıl taşıt haline geldiğini öğrenecek, İtalya’yı yakından tanıyacağız. Çağımızın popüler teknolojik aletleri arasında olan Drone’ların, aslında uzun bir geçmişi olduğunu göreceğiz. Tabii bunları öğrenirken aynı zamanda sizin için hazırladığımız oyunlar, bulmacalar, ilginç bilgiler ve İngilizce etkinlikleri ile eğlenmeye devam edeceğiz.

Çocuklarımıza tarihi sevdirerek öğretmek için sosyal sorumluluk bilinci ile hazırlanan Parimpar, 7-12 yaş arasındaki tüm çocuklara hitap ediyor. Üstelik Enstitü’nün çıkardığı bir diğer dergi olan Anafarta ile birlikte Parimpar’a da abone olunabiliyor. D&R, Remzi Kitabevi gibi Türkiye’deki ulusal ölçekli tüm kitapevlerine dağıtımı yapılan bu dergilere www.canakkalestore.com adresinden de ulaşılabiliyor.

Ayrıca dergi hakkında daha fazla bilgi ve eğlenceli içeriklere ulaşmak için www.parimpardergisi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Et

57. ALAY’IN TEKİRDAĞ’DA KURULDUĞU ALAN TESPİT EDİLDİ

Birinci Dünya Savaşı’nın en kanlı çarpışmalarının yaşandığı Çanakkale Muharebeleri sırasında büyük kahramanlık gösteren ve kendisinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.